"Komin-Flex" sp. z o.o. 43-200 Pszczyna ul. Górnośląska 1 Sklep firmowy czynne: pon.-pt.: 8.00-16.00
flaga ue
 • Polski
 • English
 • Deutsch

Kominy stalowe, wkłady kominowe | producent Komin-Flex

Producent kominów

Jesteśmy renomowanym producentem kominów. Oferta naszej firmy obejmuje systemy kominowe ze stali kwasoodpornych, kominy zewnętrzne oraz elementy wentylacji. W zakresie wyrobów kominowych oferujemy: wkłady kominowe, kominy stalowe dwuścienne, systemy kominowe WSPS i SPS oraz kwasoodporne przewody giętkie. Każdy wkład kominowy i komin produkcji Komin - Flex posiada wymagane certyfikaty i dopuszczenia. Wysoka jakość i trwałość wyrobów, doświadczenie techniczne i fachowość załogi oraz naczelna dbałość o bezpieczeństwo użytkowania wyrobów Komin - Flex zapewniają nam wysoką pozycję na rynku polskim, a naszym klientom dają satysfakcję z dokonanego zakupu.

 • inwestycja 1
 • inwestycja 2
 • Inwestycja 3
 • Inwestycja 4
 • Inwestycja 5
 • Inwestycja 6
 • Inwestycja 7
 • inwestycja 8
 • Inwestycja 9
 • inwestycja 10
19.01.2021
Kominy z cegły są co prawda oporne na wysoką temperaturę spalin, jednak zawarte w nich różnego rodzaju kwasy są często dość agresywne i mogą powodować niszczenie komina. Nowoczesne kotły charakteryzują się większą wydajnością oraz coraz niższą temperaturą spalin odprowadzanych do komina. Spaliny w nich wytwarzane są o wiele chłodniejsze niż te pochodzące z tradycyjnych kotłów na węgiel albo koks. Ich niska temperatura sprzyja wykraplaniu się wody, która w połączeniu ze spalinami tworzy bardzo agresywne kwasy.
05.01.2021
Polecamy najnowszy numer magazynu Kominki PRO. W numerze ciekawy artykuł o akcji 3xK: komin, kominek, kominiarz. Po kliknięciu na artykuł przejdziecie do wersji elektronicznej, gdzie można obejrzeć film z rozmowy video o 3xK. Zachęcamy do lektury na: https://issuu.com/kominkipro/docs/kp43i https://issuu.com/kominkipro/docs/kp43i
09.11.2020
Kominy to charakterystyczny element krajobrazu, który nieodmiennie wpisany jest w panoramę miasta i w pewien sposób stanowi jej kwintesencję. Chociaż na to hasło przychodzą nam do głowy raczej te nieduże kominki zdobiące dachy domów mieszkalnych – widoczny element na przykład kominów izolowanych czy też wkładów kominowych – to przecież najwięcej uwagi przykuwają kominy przemysłowe, których wieże wyraźnie odcinają się na tle pejzażu.
02.11.2020
Kominy stawia się zarówno jako obudowę kanałów dymowych, jak i kanałów spalinowych. Pełnią także inne funkcje, np. osłony rury odpowietrzającej czy doprowadzania powietrza do zamkniętych palenisk. W tym artykule postanowiliśmy wytłumaczyć wam, czym charakteryzują się kominy spalinowe i dymowe, aby zrozumieć występujące między nimi różnice.   Kiedy wydobywa się dym, a kiedy spaliny?  
14.10.2020
Umiejscowienie komina na dachu nie może być przypadkowe i jest wyraźnie określone przez normę PN 89/B-10425. Podstawą prawidłowego wykonania komina jest zbudowanie go w linii prostej lub odchyleniem nie dłuższym niż 2,0 m i nie większym niż 30°. Dodatkowo powinien być prowadzony w sposób ciągły od fundamentu, aż po wylot. Lokalizacja wylotów na dachu też nie jest pozostawiona przypadkowi.
24.08.2020
Jako renomowany producent kominów oferujemy systemy kominowe ze stali kwasoodpornych, kominy zewnętrzne oraz elementy wentylacji. Każdy sprzedawany przez nas wkład oraz komin posiada wymagane certyfikaty i dopuszczenia. Wszystko to sprawia, że od lat jesteśmy w stanie utrzymać wysoką pozycję na polskim rynku. Sprawdź, jakie systemy konikowe obecnie znajdują się w naszej ofercie. Systemy podciśnieniowe  
17.06.2020
Kominy izolowane to rodzaj kominów stalowych do odprowadzania spalin w urządzeniach grzewczych opalanych gazem, olejem opałowym lub paliwami stałymi. Niektóre modele dodatkowo sprawdzają się także na potrzeby wentylacji. Można je stosować zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w budynkach przemysłowych. W tym wpisie przeczytasz, co dokładnie je wyróżnia.